Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 096 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Bieżnik (wpis nr 100)

wtorek, 23 lutego 2010 14:25
Kolejny do szuflady, w swej prostocie i symetrii jest naprawdę ładny.Dziś mija rok odkąd powstał ten blog. Nie żałuję, że powstał. Usłyszałam wiele ciepłych słów. To mile w świecie, gdzie wiedza i doświadczenie nie zawsze są doceniane, a oberwać można z najbardziej zaskakujących powodów.

oceń
1
0

Moherek

poniedziałek, 22 lutego 2010 16:09
Jest włóczka Aniluksu o tej nazwie, a ja dwa powody, żeby  jej nie lubić. Moher generalnie jest włóczką delikatną, więc Moherek - jak sama nazwa wskazuje - powinien tę delikatność jeszcze wzmacniać. Nic bardziej mylnego, Moherek jest po prostu całkiem grubą wełnianą włóczka. Owszem, z moherowym włoskiem, ale zdecydowanie nie delikatną. To pierwszy powód. Drugi: kupiłam 3 motki popielatego Moherku, ostatnie 3 w sklepie, wydawało mi się, że i tak tyle na sweter starczy (w końcu moher, no nie?). A tu niespodzianka,  sweter jnie jest ani szeroki, ani długi, a zabrakło mi na pół tyłu i golf. Poszłam jeszcze raz do tego samego sklepu,  była nowa dostawa, dokupiłam, a tu kolejna niespodzianka. Kolor owszem podobny, ale zdecydowanie nie taki sam. Zamiast czysto szarego popielu mam lekko oliwkowy. Nie podejrzewam Aniluksu, żeby produkował włóczki aż w tylu odcieniach, więc raczej z założenia powinien to być ten sam kolor. Niestety, nie mam jak sprawdzić, bo na banderolach nie ma żadnego oznaczenia koloru, nie mówiąc już o numerze partii. Kto jak kto, ale tej wielkości producent takie szczegóły mógłby zaznaczać. No i zostałam z nieskończonym, grubym swetrem. Ta zima się kończy, więc pewnie będzie na następną. O ile dostanę przypadkiem ten sam odcień.

oceń
0
0

Dylemat

czwartek, 18 lutego 2010 20:46
Odkąd zaczęłam kupować gazetki, zwłaszcza Sandrę, zastanawiał mnie opis pewnego oczka:

,,przeciągnięcie: 1 o. zdjąć na prawo, 1 o.p., przec. przez nie zdjęte o.''

Nigdy nie udało mi się zrozumieć o co chodzi w tym opisie, co przez co przeciągnąć?  Jakbym nie próbowała, wychodziło coś zupełnie innego niż powinno. A powinno coś, co ja robię jako jedno oczko z dwóch w taki - dla mnie normalny, naturalny - sposób:

Narzut przed nim dodałam dla lepszej widoczności. Przy kilku rzędach widać już, jak się układają te oczka:Natomiast to, co w Sandrze opisane jest jako ,,2 o. przerobić razem na prawo'' ja robię tak (wkłuwam się w dwa oczka, ale od lewej strony):

Oczywiście oczka ,,kładą się'' w drugą stronę.Myślałam, że to może ja tylko jakoś inaczej robię, ale gdy koleżanka z pracy (o dłuższym niż ja stażu w dzierganiu) spytała się mnie dokładnie o ten sam opis i wyszło, że robi tak, jak ja, uspokoiłam się, że jednak to nie jest problem ze mną. Ciekawa jestem, skąd te rozbieżności? 2 szkoły robienia na drutach: niemiecka i polska? ;)

oceń
0
0

Księżniczki

wtorek, 02 lutego 2010 8:53
Z resztek tkaniny z księżniczkami powstała torebka - worek i dwie podkładki.

I na razie wystarczy tych różowości, na odsłodzenie biorę ,,na warsztat'' popielaty moherek.

oceń
1
0

O mnie

Wykształcony, niepraktykujący matematyk z pasją tworzenia i upiększania otoczenia.

Tu znajdziesz

Moje (i nie tylko) robótki na szydełku i drutach. I trochę szycia. Czasami Maciuś. I kot. Dużo kota.

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Zaglądam

Do obejrzenia

Do zabawy

Inni też dziergają

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl