Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 097 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Jak zrobić organizator na łóżeczko

wtorek, 28 czerwca 2011 13:59

Potrzebujemy:

  • 2 kawałków materiału ok. 60x45cm
  • ociepliny tej samej wielkości
  • 6 pasków materiału 4x25cm

 

Paski zaprasowujemy jak lamówkę - na pół i brzegi do środka.

 

 

Zszywamy, zabezpieczając jakoś jeden koniec. Tu niestety zrobiłam nieładnie, bo bawełna, którą wybrałam jest dość gruba i nie mogłam podłożyć brzegu do środka. Stąd tylko machnięcie zygzakiem.

 

 

Układamy ocieplinę, 1 kawałek tkaniny lewą stroną w dół, 2 paseczki obok siebie na dłuższym boku tkaniny i drugą tkaninę prawą stroną w dół. Podobnie układamy pozostałe 2 pary paseczków - na środku dłuższego boku i na drugim końcu.

 

 

Przypinamy szpilkami.

 

 

Zszywamy całość, zostawiając otwór na przeciągnięcie na prawą stronę. Najlepiej zrobić go w dolnej połowie krótszego boku. Odcinamy nadmiar ociepliny i ścinamy rogi (ostrożnie, żeby nie przeciąć szwu).

 

 

Przekładamy na prawą stronę. Stębnujemy wokół całości blisko brzegu. Zakładamy dolny brzeg zewnętrzną tkaniną do środka i zszywamy boki, również blisko brzegu.

 

 

Przekładamy na drugą stronę.

 

 

Na kieszonce rysujemy 2 pionowe linie i zszywamy, by utworzyły się mniejsze kieszonki.

 

 

 


 

Violu, maris, scriptoria i Aniu, dziękuję :)

 

 


oceń
0
0

Alpakowy otulacz

piątek, 24 czerwca 2011 17:54

Ciężko jest go nazwać swetrem czy kardiganem, grzeje w ręce, plecy i ramiona. Nie mam pomysłu na spięcie, lepiej wygląda rozpuszczony. Włóczka to Alpaca Dropsa, 100% alpaki. Jest świetna, jeszcze na pewno kiedyś ją kupię. Zużyłam prawie 7 motków.

Wzór dla leni - przody i tył robione w jednym kawałku poziomo, bez żadnego formowania, jest to równy prostokąt. Rękawy wrobiłam i tylko zszyłam je wzdłuż.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pokrzywko, dziękuję, wewnątrz w poduszce jest warstwa ociepliny. 


oceń
14
1

Druga poduszka z Luna Notte

niedziela, 19 czerwca 2011 14:23

Pamiętacie narzutę i poduszkę? Zostało mi jeszcze po nich tyle szmatek, że mogłam uszyć kolejną poduszkę. Wzór własny, po raz kolejny wykorzystałam ten sam motyw, czyli małe szachownice. Jest prosty, ale efektowny. Pikowanie to tylko kwadraty lekko schodzące z szachownic na środkowy pas.

 

 

 


Pokrzywko, dziekuję.

magdaleno171, dziękuję, wzór mam tylko w fomrie papierowej, ale widzialam go już kilka razyw różnych gazetkach


oceń
1
0

Odpowiadam

poniedziałek, 13 czerwca 2011 15:21

Najpierw sama sobie: popatrzyłam na poprzedni wpis na innym komputerze i widzę, że trochę kolory są nie takie, jak je nazywam. Piszę, że ażurowi odpowiadają szare pola, a tu jak byk mam beżowe. Podobnie te wokół - nazywam niebieskie, a są szaro-niebieskie. Mam nadzieję, że i tak wiadomo, o co chodzi ;)

 

dziejesię, ta metoda, o której piszesz, to pewnie naalbinding

maris, cieszę się :)


oceń
0
0

Jak zrobić chustę (2) - wrabianie ażuru

niedziela, 12 czerwca 2011 18:07

Jeśli robisz chustę wg gotowego, rozpisanego wzoru, to możesz odpuścić sobie czytanie :) Postaram się krótko opisać, jak wrobić wybrany przez siebie wzór ażurowy.

 

Jak już pisałam wcześniej, najlepiej, żeby miał tyle samo oczek w rzędzie, co rzędów (dokładnie mówiąc tyle co rzędów nieparzystych, powrotnych - parzystych tu nie liczę). Na rysunku poniżej zaznaczyłam, jak powinny być ułożone poszczególne powtórzenia wzoru. Jest to tylko jedna połowa chusty, bez brzegów, środka, narzutów i tylko rzędy nieparzyste.

Pola szare to ażur. Załóżmy, że nasz wzór ażurowy ma 7 oczek w rzędzie i 7 rzędów (+7 powrotnych oczywiście). Musimy mieć więc 7 oczek, by w ogóle zacząc go robić, stąd pierwsze 3 rzędy przerabiamy nie wykonując ażuru (pola niebieskie) np. gładkim dżersejem. W kolejnym rzędzie robimy pierwszy rząd ażuru. Oczywiście, w każdym rzędzie przybywają nam po 2 oczka na każdą połowę chusty. Zostawiamy je sobie po obu stronach ażuru (pola niebieskie), przerabiając np. prawym dżersejem, a sam wzór przerabiamy cały czas nad tymi samymi oczkami. Gdy po każdej ze stron będziemy mieli już wystarczająco wolnych oczek, by zacząć nowy motyw ażuru - robimy to.

 

 

 

Zauważ, że jeśli ażur będzie prostokątem, to również te niebieskie pola po bokach nie będą takimi ładnymi trójkątami równoramiennymi. Przykładem takiego wzoru jest

 

 

Po płatkach widać, że wzór nie jest powtarzany w ten sam sposób.

 

Moje rady są bardzo ogólne, oczywiście może się nam zdarzyć wzór, który będzie można rozszerzać w każdym rzędzie (tak, jak ten ze zdjęcia powyżej), ale wtedy musimy zachować większą ostrożność, zwłaszcza gdy we wzorze para: narzut i oczka przerabiane razem nie znajdują się obok siebie.


oceń
3
0

O mnie

Wykształcony, niepraktykujący matematyk z pasją tworzenia i upiększania otoczenia.

Tu znajdziesz

Moje (i nie tylko) robótki na szydełku i drutach. I trochę szycia. Czasami Maciuś. I kot. Dużo kota.

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Zaglądam

Do obejrzenia

Do zabawy

Inni też dziergają

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl