Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 096 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Lucca extra fino

piątek, 06 maja 2011 16:36

100% wełny merynoskiej, 425 metrów w 50 gramach, na druty max. 3,5. Kto do tej pory dziergał tylko ze ,,zwykłych'' włóczek może mieć problemy z utrzymaniem takiej cienizny w rękach, wygląda raczej jak nitka, nie włóczka. Ale dzięki temu jest bardzo wydajna, na chustę zużyłam 1,5 motka (75g), na krótki kardigan również nie więcej niż 100g.

Niesamowita włóczka, miękka, delikatna, nic a nic nie gryzie, sama przyjemność dla rąk przy przerabianiu.

 

 

Znakomicie się blokuje. Na zdjęciu niżej fragment kardiganu, który tylko namoczyłam i rozłożyłam, bez specjalnego naciągania.

 

 

Niestety, ma swoje wady. Trochę się filcuje. Chusta po kilku miesiacach użytkowania jest lekko zmechacona. Choć mi to akurat nie przeszkadza.

No i cena. Ale przy wydajności Lukki można i to wybaczyć.

 

 

Moja ocena: 8/10 (punkty odjęte za mechacenie). Czy jeszcze kupię kiedyś? Mam nadzieję, że tak.

 

 


 

Zocha, Ysabell, ażury jak najbardziej da się robić. Z przerabianiem oczek razem nie ma problemu, a przy bardziej skompikowanych oczkach (np. przerabianiu 1 z trzech) wystarczy pamiętać o przekręceniu jednego czy dwóch. Nawet wygodniej się te ażury robi, bo przebienie 2 oczek razem jest szybsze - ,,klasycznie'' robi się jakieś sztuczki z przekładaniem.

edi-bk, o, to jeszcze ciekawiej ;) No i pamiętajmy, że jest jeszcze barbarzyńska ;), znaczy anglo-saska metod metoda, ta z machaniem włóczką przy drucie.

a.lutek, dziekuję, wzór wysłałam.

 


oceń
0
0

Oceniam - Himalaya Padisah

niedziela, 03 października 2010 13:03

Skład: 30% wełna, 70% dralon (akryl?). 180 m w 100g. Cena: 12 zł (allegro) - 13,50 (fastryga.pl).

Producent zaleca druty 5,5 i jak dla mnie wyjątkowo trafił (zazwyczaj robię na mniejszych, niż sugerują producenci), zaczęłam na 4,5, ale były zdecydowanie za cienkie. Ostatecznie 5 na ściągacz i 6 na resztę było dobrym wyborem. Włóczka jest niesamowicie miękka, nie czuć zupełnie wełny, ale zdecydowanie nie jest plastikowo-akrylowa.

Mam taki kolor


Jest słabo skręcona, co może i daje ładny efekt w gotowym wyrobie, natomiast trochę przeszkadza w trakcie dziergania. Zdarza się nie chwycić drutem całej nitki, bo lekko się rozwarstwia, ciężko jest spruć i użyć jeszcze raz sprutej włóczki i zupełnie nie nadaje się do zszycia gotowych części.

Tak się układają kolory, gdy rząd ma długość około 120 oczeka tak gdy ma 30-40 oczek.Nie wiem, jak będzie się sprawować w praniu, podejrzewam też, że ciut będzie kłaczyć.
Ogólna ocena: 7/10. Czy kupię w ponownie? Raczej tak.


oceń
0
0

O mnie

Wykształcony, niepraktykujący matematyk z pasją tworzenia i upiększania otoczenia.

Tu znajdziesz

Moje (i nie tylko) robótki na szydełku i drutach. I trochę szycia. Czasami Maciuś. I kot. Dużo kota.

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Zaglądam

Do obejrzenia

Do zabawy

Inni też dziergają

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl